Europejski Dzień Języków

Opublikowano: środa, 11, październik 2017

logo

26 września, po raz drugi, w naszej szkole odbył sie Europejski Dzień Języków (EDJ). To ustanowione w 2001 roku, z inicjatywy Rady Europy, święto ma za zadanie podnosić zalety językowej różnorodności Europy i propagować uczenie sie języków. Z tej okazji organizowane są w całej Europie liczne wydarzenia.

Nasza szkoła zdecydowanie promuje znaczenie uczenia sie i nauczania języków, nie tylko w celu nabycia umiejętności porozumiewania się pomiędzy różnymi kulturami, ale również na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności, czy też własnej przyjemności. Dlatego po raz kolejny w ramach EDJ odbyły sie w naszej szkole projęzykowe eventy.
Tego dnia, nasi uczniowie mogli skosztować przysmaków z różnych kuchni europejskich. Przygotowana przez klasę V B i VI B kawiarenka językowa z minuty na minutę pustoszała.
W ramach wspólnych obchodów, tego dnia uczniowie klasy VI B wzięli udział w próbie pobicia światowego rekordu z okazji EDJ i nagrali niespełna 20 sekundowy wideoklip, w którym wyjaśnili dlaczego lubią język angielski. Na tę chwilę wiadomo, że nasze nagranie jest wśród 2800 innych nagrań i tym samym przyczyniliśmy sie do pobicia światowego rekordu największej kolekcji nagrań poświęconych językom.
Uczniowie klas I-III oraz IV-VII mieli również szansę wzięcia udziału w konkursie pt "Dlaczego lubię język angielski?" Spośród uczniów którzy wzięli udział w konkursie nagrodę zdobyli:
- w kategorii klas I-III: Wiktoria Grabarczyk II A
- w kategorii klas IV-VII: Kornelia Chojnacka IV C i Seweryn Wyderko VII B
Na podsumowanie dnia nie mogło zabraknąć językowego karaoke. Podobnie jak w poprzednim roku, uczniowie bez najmniejszych oporów chwycili za mikrofony i odśpiewali po angielsku znane im dobrze przeboje.
Obserwując zaangażowanie uczniów w ten dzień, pozostaje mi wierzyć, że nasi uczniowie lubią uczyć sie języków i mają świadomość znaczenia tej nauki i jej wpływu na ich późniejsze życie.
Do kolejnego EDJ.

nauczycielka języka angielskiego
Ewa Dominczyk

Odsłony: 647