CodeWeek 2018 w naszej szkole!

Opublikowano: czwartek, 18, październik 2018

Nasza szkoła bierze udział w Code Week 2018 czyli Europejskim Tygodniu Kodowania (6-21 października). W ramach akcji uczniowie klas 4-8 korzystali z przygotowanych zadań  i samouczków umieszczonych na stronie https://studio.code.org.

W tym serwisie można poszerzyć wiedzę w zakresie programowania i zacząć swoją przygodę z programowaniem od przyśpieszonego wprowadzenia do kursu informatyki (20h). Już na wstępie można zauważyć przejrzystość kursu, nie ma żadnych trudności w jego obsłudze. Przez wszystkie etapy kursu przeprowadzają nas postacie, które mają różne animacje i wydają zabawne dźwięki, co jest ciekawym urozmaiceniem gry - nauki i ułatwia zapamiętywanie niektórych elementów. Same zadania uczą kodowania opartego o bloki, które można znaleźć w JavaScript, w jednym z najpowszechniej stosowanym języku programowania na świecie. Na miejsce do wykonywania zadania składa się duży obszar roboczy, bloki umieszczone w kategoriach, obszar ze wskazówkami i miejsce gdzie znajdują się bloki w formie kodu. Taka forma zajęć bardzo spodobała się uczniom i rozbudziła w nich nowe pasje informatyczne.

Innym wydarzeniem w naszej szkole była nauka kodowania w grze Scottie Go! (zorganizowane przez UKE).

Kodowanie, to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, to również wielka satysfakcja i frajda z własnoręcznie stworzonych aplikacji czy gier. Więc uczmy się kodowania!!

 

Sylwia Kuzaniak

 

 

Odsłony: 442