Hello, Labas, Ciao, Hola, a może Salut!?!

Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018

J. W. Goethe  powiedział: " Ile języków znasz tyle razy jesteś człowiekiem". W tym roku 26 września  kolejny raz uczniowie naszej szkoły świętowali ustanowione  przez Radę Europy święto języków obcych znane pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. Propagujemy w tym dniu języki obce obowiązujące w Europie oraz wskazujemy na ich przydatność i potrzebę uczenia się.

Uczniowie naszej szkoły nie mogli tego dnia narzekać na brak atrakcji.

Mogli wypożyczyć książki anglojęzyczne z biblioteczki językowej, zaśpiewać piosenki karaoke w języku angielskim w czasie przerw, zasmakować dań podczas kiermaszu Language Canteen zorganizowanego przez klase VIIb.

W międzyczasie, klasa VIb zorganizowała konkurs na rozpoznawanie flag europejskich. Okazało się, że mamy kilku znawców tej materii i nagrody w tej dziedzinie za znakomitą znajomość flag, dyplomy i nagrody otrzymali: Patrycja Marciniak, Filip Bednaerk, Tomasz Sobczyński i Hubert Gieraga

Warto jeszcze dodać, że  wszyscy uczniowie byli zaangażowani w tym dniu w zabawę, która łączyła przyjemne z pożytecznym. Mieli bowiem różne zadania do wykonania, np:
    ⦁ (uczniowie klas IV- VIII) odszukać różne słowa jesienne w diagramach czy stworzyć największą liczbę słów ze słowa: pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis (oznaczającego chorobę płuc)
    ⦁ (uczniowie klas I-III)  skorzystać z językowej ruletki „ zakręć i wykonaj”.
    ⦁ (uczniowie gimnazjum) zagrać w grę z wykorzystaniem kodów QR

Ponadto w trakcie trwania obchodów z okazji dnia języków europejskich odbył się konkurs recytatorski w języku angielskim w dwóch kategoriach. Oto wyniki tego konkursu:

- kategoria klas I-IV:
 miejsce 1- Bartosz Gabryelczyk (kl.IV) i Jakub Kałucki (kl.I),
 miejsce 2- Stefan Frajnd (kl.I),
 miejsce 3 – Marek Sobczak (kl.II).

 - kategoria klas 5-8 i gimnazjum:
 miejsce 1- Alicja Ciołkowska (kl.VII),
 miejsce 2- Konstancja Kisser (kl.VI),
 miejsce 3 – Konrad Kudelski (kl.VI).

 

organizatorki:
Marta Stańczyk
Ewa Dominczyk
wraz z uczniami klas VIIb i VIIb

Odsłony: 529