"Dla Niepodległej"

Opublikowano: czwartek, 08, listopad 2018

Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w stulecie odzyskania niepodległości zaprosił nas miłośników turystyki pieszej do udziału w Rajdzie "Dla Niepodległej", który odbył się w środę 7 listopada. Celem rajdu było uczczenie setnej rocznicy powrotu Polski na mapę Europy.

Rajd rozpoczeliśmy w miejscowości Plewnik Pierwszy. Stamtąd pieszo ruszyliśmy do Starego Gostkowa gdzie przy pomniku Legionów Józefa Piłsudskiego odbyło się podsumowanie rajdu. Marcel Wasiak zdobył II miejsce w indywidualnym konkursie wiedzy „Drogi Polski do niepodległości” w kategorii klas VII i starszych. W kategorii klas IV – VI Anna Fabjanowska znalazła się w najlepszej piątce uczniów. Gratulujemy! Warto dodać, że trzy uczestniczki tego rajdu wzięły udział w konkursie na znaczek rajdu.

Rajd pieszy był nie tylko sprawdzianem naszej sprawności i wytrzymałości, pokazał również, że uczyć się można na wiele sposobów. Pokazaliśmy, że dzisiaj w dobie zaawansowanej technologii, portali społecznościowych, Ojczyzna nie jest dla nas tylko pustym słowem, a młodzież nie wstydzi się swoich postaw patriotycznych.

 

Sylwia Kuzaniak

 

Odsłony: 741