Dzień Życzliwości i Tolerancji

Opublikowano: poniedziałek, 10, grudzień 2018

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI oraz TOLERANCJI. Zaczęliśmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Pomagając innym pomagasz sobie!

 

Zapytacie niektórzy jak pomagać? Oto najprostszy sposób.

 

Wszyscy spotkaliśmy się na sali, gdzie obejrzeliśmy filmy i wspólnie zatańczyliśmy. Spróbowaliśmy również wykonać tzw. Mannequin Challenge – zabawa, polega na nagraniu scenki, podczas której biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny. Zaprosiliśmy również do fotobudki, na przerwach tańczyliśmy belgijkę. Nie obyło się również bez małej niespodzianki ufundowanej przez Radę Rodziców. Odbyło się również głosowanie na najbardziej życzliwą osobę w szkole. Wsród uczniów najwięcej głosów zdobył Kacper Opas, a wśród osób dorosłych pani Aleksandra Kłujszo.Gratulujemy!

„DZIELI NAS WIĘCEJ NIŻ ŁĄCZY – TO NIE MA ZNACZENIA JEŚLI CO ŁĄCZY NAS JEST WAŻNIEJSZE NIŻ CO DZIELI NAS!”

Niech słowa tej piosenki będą motywacją dla Was; na dziś, na jutro... Na przyszłość! Liczy się to, co nas łączy, nie dzieli. Zbyt często zastanawiamy się nad tym, co nam przeszkadza, co różni, dzieli, a za mało uwagi poświęcamy na znalezienie pozytywnych stron. Wszyscy jesteśmy równi, bez względu na kolor skóry, wyznanie, jesteśmy ludźmi i więcej nas łączy niż dzieli.

Odsłony: 708