Żywa lekcja historii "Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohater walczył o wolność i honor

Opublikowano: czwartek, 31, styczeń 2019

Dnia 23 stycznia br. w naszej szkole, na sali gimnastycznej, w ramach zajęć lekcyjnych, odbyła się żywa lekcja historii dla klas szkoły podstawowej. Widowisko rozpoczęło się, gdy zadzwonił dzwonek na lekcje, o godz. 8:15.

Motywem przewodnim było Odzyskanie Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli   - setna rocznica tego wydarzenia. Ciekawe, ważne i przydane informacje zostały w sposób humorystyczny i interesujący przedstawione nam przez Grupę Artystyczną. Widowisko nosiło tytuł „ Ku niepodległej”- opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

            Panowie, którzy byli bohaterami tego dnia opowiedzieli nam m.in. o powstaniu styczniowym czy Kościuszkowskim. Bardzo ciekawie opowiadali o tamtejszych czasach i zachęcali nas do wspólnej zabawy. To właśnie na naszych kolegach, którzy zagrali dawnych żołnierzy, zostały przestawione stroje. Pokazali również broń i omówi jak się nią posługiwano, za to nasze koleżanki zaprezentowały role kobiet w tych trudnych czasach. Na koniec mogliśmy zadawać pytania oraz obejrzeć wszystkie rekwizyty.

            Te nietypowe zajęcia bardzo nam się podobały, a informacje w nich zawarte na długo zostaną na długo w pamięci.

 

Weronika Grzelak

Odsłony: 569