Warsztaty rozwijające kompetencje społeczne we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Ozorkowie

Opublikowano: czwartek, 07, marzec 2019

W dniach 4 i 11 marca 2019r.  nasza klasa uczestniczyła w lekcji warsztatowej z panią pedagog panią Izabellą Kudelską oraz pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Ozorkowa panią Elżbietą Skonieczną - socjoterapeutką i terapeutą pedagogicznym.

Ta lekcja polegała na tym, abyśmy razem współpracowali. Mieliśmy kilka zadań do zrealizowania, polegających właśnie na współpracy. W losowo wybranych  grupach robiliśmy wieże ze słomek i taśmy klejącej. Układaliśmy plany tego co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli katastrofę kosmiczną. Pisaliśmy co jest ważne dla każdej z klas oraz wypełnialiśmy ankietę dotyczącą swoich rówieśników. Wszystkim podobała się ta lekcja. Zajęcia były miłe, wszyscy byli zgrani. Wyszliśmy z tej lekcji z zadowoleniem.

Oliwia Nowak kl.5b

 



Podczas warsztatów uczniowie nabywali umiejętności  społeczne, których bardzo trudno się wyuczyć, ponieważ są one związane z otwartością na drugiego człowieka, pewną wrażliwością społeczną, współpracą w grupie, umiejętność rozwiązywania konfliktów, empatią, asertywnością oraz zdolnościami komunikacyjnymi. Kompetencje społeczne są zaliczane do ośmiu kluczowych kompetencji definiujących profil świadomego obywatela Unii Europejskiej. Czym są i co się na nie składa?! Mianowicie mowa tu o wiedzy, umiejętnościach, postawie, motywacji, które wyrażają się w kontaktach międzyludzkich. Człowiek jako istota społeczna najczęściej realizuje się w kontaktach z inni ludźmi, rozwija, buduje, angażuje. To dzięki interakcji z otoczeniem realizuje siebie. Pamiętajmy, że my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za nauczenie naszych dzieci powyższych umiejętności.

 

Izabella Kudelska - pedagog szkolny

W dniach 4 i 11 marca 2019r. nasza klasa uczestniczyła w lekcji warsztatowej z panią pedagog panią Izabellą Kudelską oraz pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Ozorkowa panią Elżbietą Skonieczną - socjoterapeutką i terapeutą pedagogicznym. Ta lekcja polegała na tym, abyśmy razem współpracowali. Mieliśmy kilka zadań do zrealizowania, polegających właśnie na współpracy. W losowo wybranych  grupach robiliśmy wieże ze słomek i taśmy klejącej. Układaliśmy plany tego co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli katastrofę kosmiczną. Pisaliśmy co jest ważne dla każdej z klas oraz wypełnialiśmy ankietę dotyczącą swoich rówieśników. Wszystkim podobała się ta lekcja. Zajęcia były miłe, wszyscy byli zgrani. Wyszliśmy z tej lekcji z zadowoleniem.

                                                                                                                                        

                                                                                                               Oliwia Nowak kl.5b 

Podczas warsztatów uczniowie nabywali umiejętności  społeczne, których bardzo trudno się wyuczyć, ponieważ są one związane z otwartością na drugiego człowieka, pewną wrażliwością społeczną, współpracą w grupie, umiejętność rozwiązywania konfliktów,    empatią, asertywnością oraz zdolnościami komunikacyjnymi. Kompetencje społeczne są zaliczane do ośmiu kluczowych kompetencji definiujących profil świadomego obywatela Unii Europejskiej. Czym są i co się na nie składa?! Mianowicie mowa tu o wiedzy, umiejętnościach, postawie, motywacji, które wyrażają się w kontaktach międzyludzkich. Człowiek jako istota społeczna najczęściej realizuje się w kontaktach z inni ludźmi, rozwija, buduje, angażuje. To dzięki interakcji z otoczeniem realizuje siebie. Pamiętajmy, że my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za nauczenie naszych dzieci powyższych umiejętności.

                                                                                  Izabella Kudelska - pedagog szkolny

Odsłony: 1268