40. Jubileuszowy Zlot do Środka Polski

Opublikowano: piątek, 24, maj 2019

W sobotę 18 maja 2019 Gmina Piątek gościła uczestników 40. Jubileuszowego Zlotu do Środka Polski. Kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Gminy Piątek na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami gminy wyruszyła ponad 400 turystów.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przed Geometrycznym Środkiem Polski w Piątku pierwszym punktem na trasie były odwiedziny Pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się na terenie starej plebani przy ul. Pokrzywnej. Tu uczestnicy zlotu podpatrywali pracę rzeźbiarzy. Następnie zlotowicze przejechali na północ gminy, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami północno-wschodniej części Gminy Piątek. Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. Zabawa była przednia. Dopisała pogoda i humory. Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była na terenie kompleksu sportowego w Piątku. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka i woda mineralna oraz szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników zlotu.
Po chwili regeneracji sił i rozegraniu ostatnich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Piechurzy z naszej szkoły wywalczyli II miejsce. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i puchary.

 

Odsłony: 500