Tydzień Edukacji Globalnej

Opublikowano: piątek, 20, grudzień 2019

Drodzy Rodzie i Uczniowie,
Od 18 do 25 listopada trwał w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. Jest to coroczna międzynarodowa inicjatywa, mającą na celu zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, przybliżenie wyzwań i problemów współczesnego świata oraz kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, która jest organizowana przez PAH – Polską Akcję Humanitarną.

Inicjatywy TEG mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im, w tym kontekście, odpowiedzialność za własne działania. W obecnym roku przebiegał od pod hasłem „Obudźmy się, to ostatni dzwonek dla klimatu”. Klasa 7b zorganizowała wiele ciekawych wydarzeń, np.: lekcje wychowawcze dla klas 1-3 poprowadziły uczennice klasy 7b, odbył się kiermasz nieużywanych książek i zabawek, a zebrane fundusze uczniowie przekażą na cele związane z ekologią. Chętni uczniowie uczestniczyli w Happeningu „Sadźmy drzewa wokół szkoły”. Uczniowie zorganizowali szereg konkursów: filmowy i plastyczny pod hasłem „Jak Ty dbasz o planetę?” oraz konkurs mody EKO, który miał finał na wydarzeniu – apelu gdzie uczestnicy zaprezentowali swoje fantastyczne i ekologiczne stroje.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się z nami w te działania.
Mimo, że tydzień ten już minął, chcemy abyście nadal dbali o planetę i starali się świadomie działać pro ekologicznie, Pamiętajcie, NIE MA PLANETY B!


Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą Martą Stańczyk

 

 

 

Odsłony: 358