25 września 2020 r. – Dzień Pustej Klasy

Opublikowano: środa, 30, wrzesień 2020

 

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” zaproponował nauczycielkom i nauczycielom, by tego dnia, choć jedną lekcję, spędzili ze swoimi uczennicami i uczniami poza budynkiem szkoły.


Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „porzucenia klas”. Zaczarowaliśmy pogodę i słońce świeciło nam pięknie cały dzień. To był prawdziwy spontan. Poczuliśmy moc w nas i w naszych belfrach.


Chętni nauczyciele prowadzili  lekcje inaczej. Język polski, biologia, historia, chemia poza murami naszej szkoły. Niemożliwe stało się możliwym. Wraz z bohaterami  „Zemsty” A. Fredry przenieśliśmy się w inną epokę.  Graliśmy w gramatycznego berka. Malowaliśmy drzewa krok po kroku. Nasze działania polegały na tworzeniu osi  życia. Mieliśmy do dyspozycji  zdjęcia z dzieciństwa i również te najaktualniejsze. Prowadziliśmy Terenowe  Biuro Śledcze, rozpoznając drzewa, krzewy i inne rośliny, które upiększają teren  szkolny.  Uczniowie klasy siódmej zaprosili na łono przyrody szkolnego kolegę Kostka. Powtórzyliśmy wiadomości o szkielecie . Daty i wydarzenia historyczne najlepiej wchodziły nam do głów, kiedy ćwiczyliśmy na siłowni. Nawet zadania z chemii jakoś  łatwiej nam się rozwiązywały.


W ciągu całego dnia, naszym uczniom towarzyszyła kreatywność, nie opuszczał ich dobry humor. Mózgi pracowały intensywnie, ale lekko, z pomysłem. To był wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.


P S
Nauczyciele w-f  dbając o nasze zdrowie i kondycję  prowadzą zajęcia na świeżym powietrzu non stop.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za to, że podjęli się wyzwania.

 

M & K

 

Odsłony: 405