BRAWO SZCZYPIORNIŚCI!!!

Opublikowano: poniedziałek, 09, październik 2017

W sobotę 30.09.2017r. odbył się finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców, którym zakończono rozgrywki z cyklu „Łódzkie Gra w Ręczną”. Uczestniczyło w nich 80 najlepszych szkół. Szczypiorniści Szkoły Podstawowej w Parzęczewie udowodnili, że są potęgą powiatu zgierskiego.

Chłopcy, wielokrotni mistrzowie powiatu, zwycięzcy półfinału wojewódzkiego z czerwcowego turnieju w Poddębicach zajęli V miejsce w ścisłym gronie klubowych drużyn naszego województwa. Istotnym wydarzeniem w Konstantynowie Łódzkim podczas inauguracji i zakończenia finału był udział marszałka i wice marszałka województwa, prezesa ŁZPR oraz jednego z najlepszych w historii polskiej piłki ręcznej byłego zawodnika Zygfryda Kuchty. Z rąk wyżej wymienionych osobistości zawodnicy otrzymywali wartościowe nagrody. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany przez sędziów zawodów został Damian Marciniak. Pamiątkowa statuetka i sportowy plecak z pewnością ucieszyły bramkarza zespołu.
SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW:
1. Marciniak Damian
2. Krysztofiak Kacper
3. Śliwkiewicz Jakub
4. Czwońda Mateusz
5. Wojtczak Konrad
6. Opas Jakub
7. Janus Adrian
8. Jakusik Wiktor
9. Treliński Jan
10. Jabłoński Kamil

Drużyna dziewcząt pierwszy raz w historii szkoły, po wcześniejszych eliminacjach również dostała się do wojewódzkiego finału, który odbył się tydzień temu w Szczawinie. Występując z przyczyn niezależnych w osłabionym składzie zajęły wysokie VI miejsce w gronie najlepszych ekip.
Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Paulina Pietrzak. Po zakończonych zawodach w dekoracji drużyn przewodniczył marszałek województwa łódzkiego w asyście wójta gminy Szczawin i dyrektora tamtejszej szkoły.

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZĄT:
1. Dajcz Martyna
2. Krysztofiak Kamila
3. Krysztofiak Weronika
4. Pietrzak Paulina
5. Olczyk Alicja
6. Wypych Agata
7. Malanowska Ewelina
8. Wawrzyniak Martyna
9. Kużniak Agata
Nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu bez wieloletniej, intensywnej pracy w ramach „SKS”, programu „Szczypiornista Szkoła”, zajęć klasowo-lekcyjnych oraz treningów i meczy rozgrywanych na przerwach i przed lekcjami.
Docenił nasz sukces ŁZPR powołując drużynę chłopców wraz z opiekunem na trzydniowe konsultacje szkoleniowe z zakresu piłki ręcznej. Konsultacje odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 20-22 października 2017r. w ramach których uczniowie będą brali udział w zajęciach treningowych i obserwacjach.
Trening zespołu Superligi kobiet
Spotkanie z reprezentantką Polski
Udział w roli kibiców w zawodach Superligi kobiet MKS Piotrcovia – SPR „Pogoń” Szczecin
Zajęcia teoretyczne
Pogadanki
Zwiedzanie miasta

Łódzki ZPR ponosi wszelkie koszty związane z konsultacją i zapewnia transport w obie strony.

Marek Gapsa

Odsłony: 620