Biegam bo lubię!

Opublikowano: środa, 29, styczeń 2020

10.01.2020 r. klasa 7A wybrała się wraz z wychowawcą na ściankę  wspinaczkową. Po rozgrzewce i krótkim szkoleniu uczniowie mieli dwie godziny zajęć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Poziom tras był bardzo zróżnicowany, więc każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie próbowali swoich sił wykazując się dużą odwagą i umiejętnościami. Wspinanie się na ściance rozwija sprawność, kształtuje charakter. Pozwala spełniać marzenia o tym, co nieosiągalne.


Wyjazd ten był w ramach prowadzonych zajęć „Biegam bo lubię!” dla klasy. Zajęcia te mają zachęcić uczniów aby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z bieganiem.
Bieganie w Polsce staje się coraz modniejsze. Analizując statystyki z ostatnich kilku lat można jednoznacznie stwierdzić, że lawinowo rośnie liczba osób chętnych do zmierzenia się z dystansem od 5 kilometrów do maratonu.  W czasach, gdy coraz większy odsetek młodych ludzi ma problem z nadwagą i otyłością bieganie staje się najłatwiejszą i jedną z najtańszych form ruchu, które można regularnie, przez cały rok i praktycznie w każdych warunkach uprawiać, a co za tym idzie, dbać o swoje zdrowie. Jeżeli nie ma poważnych przeciwskazań, bieganie może uprawiać każdy. W przeciwieństwie do innych sportów, każdy kto zaczyna swoją przygodę z ruchem nie musi być wytrzymały, szybki, zwinny, czy silny. Poprzez regularne bieganie każdy z tych elementów można znacząco poprawić. Ponadto jest wiele zalet biegania: znacząco obniża ryzyko chorób serca, pomaga spalać mnóstwo kalorii, wzmacnia stawy i kości, zwalcza stres, poprawia samopoczucie, zwiększa wydolność organizmu, zwiększa odporność na wysiłek, wykreśla z Twojego słownika “nie dam rady” i dodaje pewności siebie, wyciąga z domu i odciąga od elektroniki.
Proces rozpoczęcia przygody z bieganiem nie jest trudny, jednak wymaga zaangażowania, systematyczności oraz podstawowej wiedzy i jej stosowanie aby uniknąć kontuzji, przetrenowania czy zniechęcenia się. Nie jesteś w formie? Zacznij od maszerowania!
Maszerowanie to nie tylko sposób na relaks. To także furtka do aktywnego stylu życia, do tego, by zostać biegaczem. Jeśli dobrze zaplanujesz treningi, intensywny marsz stanie się idealnym narzędziem do osiągnięcia kondycji fizycznej niezbędnej przy bieganiu.

„Każdy ma swój własny Mount Everest, dla którego zdobycia pojawił się na tej ziemi!”

 

Odsłony: 253