Kręć Kilometry rowerem!

Opublikowano: środa, 24, czerwiec 2020

Kręć Kilometry rowerem! to akcja mająca na promowanie aktywności fizycznej, tym razem jazdę na rowerze trwająca od 27 maja do 19 czerwca 2020! Co daje nam rower?
Rower pomaga ludziom - jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.


Rower to wspaniały sposób na połączenie ćwiczeń i spędzania wolnego czasu z rodziną. Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i ćwiczeń. Tym bardziej, że obecnie większość z nich woli grać na konsoli, serfować w Internecie lub przesiadywać godzinami przed telewizorem. Jako, że każdy rodzić zazwyczaj dba o dobro swoich pociech, warto czasem spróbować wyciągnąć je z domu i pokazać piękno prawdziwej przyrody, którą można nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć. Wystarczy przecież kilkukilometrowa, rekreacyjna wyprawa (najlepiej z miejscami do odpoczynku, możliwością postoju na lody i zwiedzeniem atrakcji turystycznych). Nie przejmuj się, jeśli wydaje ci się, że twoje dzieci są na to za małe. Zdrowy tryb życia należy zaszczepiać od najmłodszych lat.
Rower nie szkodzi Ziemi - rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.
Do akcji z aplikacją Endomondo dołączyli nie tylko nasi uczniowie z rodzinami, ale również absolwenci i mieszkańcy Gminy Parzęczew w tym Wójt Gminy Parzęczew p. Ryszard Nowakowski. Wśród najbardziej aktywnych naszych uczniów należy wymienić Milenę i Maćka Zimon, Roberta Matejczuk i Amelię Świderską, którzy nakręcili rowerem łącznie ponad 1500 km. Brawo! Uczniowski Klub Sportowy GLADIATOR ufundował tym uczniom nagrody w postaci koszulek.

Mamy nadzieję, że akcja ta zaowocuje chęcią codziennego dbania o siebie i swoje zdrowie i nie zakończy się wraz z zakończeniem rywalizacji w aplikacji Endomondo!

Rodzicu! Nie zwlekaj i zorganizuj dla swoich najbliższych wspaniałą, rowerową wycieczkę. Szybko zobaczysz, że spędzanie czasu na rowerze, to nie tylko sport, ale również dobry trening budowania pozytywnych relacji z dziećmi. No to w drogę!

 

Sylwia i Marcin Kuzaniak

Odsłony: 867