Halloweenowy escape room

Opublikowano: poniedziałek, 15, styczeń 2024

Escape room jako wytwór współczesnych czasów, dostępny, przede wszystkim, w dużych miastach cieszy się popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Ten rodzaj interaktywnej zabawy grupowej polega na zamknięciu grupy uczestników w specjalnie przygotowanym pokoju i aby się z niego wydostać rozwiązaniu szeregu zagadek, które wymagają logicznego myślenia i współpracy. A jeśli wspomniane zagadki są przygotowane w j. angielskim to zabawa zyskuje jeszcze bardziej edukacyjny wymiar, ponieważ łączy dedukcję, umiejętność kojarzenia, refleks i zdolności językowe.

Następujący po Halloween listopad okazał się idealną porą do otwarcia w naszej szkole takiego strasznego pokoju zagadek. Nie zabrakło w nim duchów, pająków, nietoperzy itp. i oczywiście przerażających dźwięków, pogłębiających atmosferę grozy. Przez cały miesiąc, podzieleni na grupy uczniowie klas IV-VIII, w ramach zajęć z j.angielskiego, odwiedzali halloweenowy escape room. Aby się z niego wydostać, zaopatrzeni w walkie-talkie uczniowie musieli odnaleźć i rozwiązać zagadki, oczywiście w j.angielskim. Nie brakowało emocji.

Większość grup z powodzeniem pokonywała kolejne przeszkody, a najlepszym dowodem na to, że zabawa była przednia było powracające pytanie czy powstanie escape room w kolejnym roku szkolnym. TRZYMAMY KCIUKIFilm został zrealizowany dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

FILM

Odsłony: 153