WALCZ O STYPENDIUM!

Opublikowano: czwartek, 10, wrzesień 2020

27.08.2020r w siedzibie Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” w Parzęczewie , odbyła się III gala przyznania stypendiów Programu Lokalnego Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”. Celem tego programu jest promocja społecznej aktywności młodzieży i wsparcie finansowe uczniów szkół podstawowych  w kształceniu i rozwijaniu ich pasji, zainteresowań i talentów. Beneficjentami tego stypendium są  uczniowie z 7 gmin partnerskich: Aleksandrowa Łódzkiego, Dalikowa, Lutomierska, Łęczycy, Parzęczewa, Wartkowic i Zgierza. Wyróżnieni uczniowie muszą wykazać wysokie wyniki w nauce oraz  wysokie miejsca w  kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, konkursach i zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.


Nasza szkoła, kolejny rok z rzędu może pochwalić się aż czwórką uczniów – absolwentów, których sukcesy zakwalifikowały ich do zdobycia takiego stypendium:
Stypendium otrzymali:
1.Katarzyna Zientalska
2.Alicja Ciołkowska
3.Mikołaj Bartczak
4.Zuzanna Kawecka

Uczniowie zaproszeni na galę wraz z rodzicami otrzymali stypendium z rąk  Pani Prezes Jolanty Pęgowskiej, gratulacje z rąk Wójta Gminy Parzęczew Pana Ryszarda Nowakowskiego oraz Pani Dyrektor Agnieszki Graczyk i Pani Wicedyrektor Małgorzaty Gosińskiej.

Podczas gali padło wiele słów uznania dla ciężkiej pracy nagrodzonych uczniów  i wiele życzeń sukcesów  w rozwijaniu ich pasji i uzdolnień. Fundacja nie zapomniała również o zeszłorocznych zwycięzcach przygotowując krótką prezentację ich dalszych losów w nowych szkołach.

To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen zachwytów, słów uznania, dumy i ocieranych ukradkiem łez wzruszonych rodziców.

Gratulujemy naszym nagrodzonym absolwentom i ich rodzicom.

U progu rozpoczynającego się roku szkolnego zachęcamy wszystkich uczniów do sumiennej pracy, która pozwoli  osiągnąć wysokie wyniki podczas egzaminu ósmoklasisty oraz uczestnictwa w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Kto wie, być może w tym roku szkolnym, TY będziesz  beneficjentem Lokalnego Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”.

REGULAMIN PROGRAMU LOKALNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO FUNDACJI ROZWOJU GMIN „PRYM”

 

Ewa Dominczyk

 

Odsłony: 481